İnternetten Para Kazanmanın En İyi Yolları Nelerdir?

İnternet üzerinden bazı sitelere giriş yapmak o sitenin reytingini yükseltmekte, dolayısıyla reklam gelirleri de artmaktadır. Reklam gelirlerini artırmak isteyen siteler, kazançlarını da kullanıcılarla paylaşır. Birçok kullanıcı sanal ortamda günlük işlemlerden para kazanıyor . Reklam gelirlerini artırmak ve daha fazla ziyaretçi çekmek için gelirlerini kullanıcılarla paylaşmak, ek gelir elde etmek isteyenler için bir alternatif. Para kazanmak isteyenlerin yanı sıra internette gezinerek, reklamlara tıklayarak, e-posta okuyarak hedeflerine ulaşabilirler ve birçok farklı kazanç yolu vardır. İnternette gezinmek, literatürdeki reklamlara tıklamak gibi para kazanma yöntemlerinin adı, ‘Affiliate Marketing’ iştirakin (komisyonculuk) online yapıldığı anlamına gelir.

Son yıllarda internet ticaretinde en fazla prim yapan sistemlerden biri olan ‘Affiliate Marketing’, isteyen herkese internet üzerinden para kazanma imkanı sunarken, ürün veya hizmet sahiplerine de büyük kazançlar sağlıyor. Kullanıcıların internetten faydalanmak ve aynı zamanda masrafsız para kazanmak için kullandıkları yöntemler şu şekildedir:

İnternette bir anket doldurarak kazanın

Araştırma şirketleri, eskiden sokaktaki insanlara veri toplamak için anketleri doldurmalarına yardımcı olurken, internetin gelişmesiyle birlikte anket şirketlerine ödeme yapmayı bıraktılar ve küresel ve etkili yönü ile insanlara daha hızlı ulaşmanın bir yolunu buldular. İnternetin. Artık internet üzerinden kamuya açık araştırma yapan internet şirketleri bunun için kullanıcılara ödeme yapıyor.
Anket süresinin 10 dakika ile 30 dakika arasında değiştiği hesaplandığında günde bir saat çalışılarak ek bir gelir elde edilebilir. Ancak internette geçirilen süre arttıkça gelir otomatik olarak artar. Ek olarak, anket süresi ne kadar uzunsa, anket o kadar çok para verir. Örneğin, 15 dakikalık bir anketten ortalama 10 $ kazanılabilirken, 20 dakikalık bir anketten ortalama 25 $ kazanılabilir.

Bir görüntüleyerek para kazanmak

web sitesi Google, kendi sitesinde oturum açarak veya Google’daki reklamları diğer sitelerde arayarak para kazanır Google, sitesinin reklamını parayla görüntüleyen ve bu paralarla kendini kuran bir arama motoru iken, artık şirket olarak internetten para kazanmanın en güzel örneği olarak kabul ediliyor . Siteyi görüntüleyerek para kazanmak isteyen internet kullanıcıları, bu işi yapan sitelere üye olabilir ve site üzerindeki reklam linklerine tıklayarak ve izleyerek para kazanabilirler.

İzleyerek Kazanmak

Reklamlar İnternet reklamcılığının gelişmesi, reklam videoları izleyerek para kazanma gibi sistemlerin ortaya çıkmasına neden olmakta ve konu ile ilgili sitelere üyelik işlemi yapıldıktan sonra reklamlar takip edilerek puan kazanılır, bu puanlar daha sonra paraya çevrilebilir. . Yayıncılar, reklamverenlerden aldıkları ücretin belirli bir kısmını reklamları görenlere ve yalnızca reklam için özel olarak tasarlanmış sitelere dağıtır;

Tıklama Başına Ödeme Yapan Siteler: Bu sitelere girip kaydolduğunuzda, özel olarak oturum açarak özel bağlantılar görüntülenir. Bu linklere tıklandıktan ve belirli bir süre beklendikten sonra üyeliğe göre hesaba belirli bir miktar para yatırılır.

Okuma Başına Ödeme Yapan Siteler: Bu sitelere üye olduklarında belirli aralıklarla e-posta adreslerine bazı e-posta adresleri gönderilmekte ve reklamın tamamı görüntülendiğinde belli bir miktar para yatırılmaktadır.

Link Başına Ödeme Yapan Siteler: Bu sitelerde kullanıcılara sağladıkları linkler kazanç siteleri olarak 3 gruba tıklanmaktadır.

Bağlantılara tıklayarak para kazanmak

e-postalara Tüm dünyada milyonlarca internet kullanıcısının sahibi olduğu e-posta hesaplarına, reklam verenlerin attığı linkler ile kendi reklamlarına erişim sağlanmaktadır. Çoğu Şirket bunu yasadışı bir şekilde yapsa da, gönderdikleri reklamları görüntüleme ve tıklama karşılığında ödeme yapan şirketler de vardır. Bu tür bağlantıları gerçekleştiren birçok siteye abone olduktan sonra, posta bağlantılarına tıkladıktan sonra kazanç elde edilir. Bu işlem internet üzerindeki her sitede güvenilir olmadığından, 1 ay sonra reklam gösterilmesine ve sitelerinin kapatılmasına rağmen ödeme yapılmaması gibi riskler taşıyabilir.

İnternet dolandırıcıları her yolu deniyor

Öte yandan internet ek gelir elde etmek isteyenlere farklı imkanlar sunarken, sistematik bir komuta sahip olmayanlardan yararlanmak isteyen dolandırıcılar sanal dünyadaki yerini alabiliyor. Dolandırıcılar birçok kullanıcıyı, Facebook, Twitter, MySpace gibi bir sosyal ağdaki bir kullanıcı hesabını, internet, telefon, posta vb. Yoluyla gösterilen veya yatırılan steTwitteraling teminatlarını çalarak kayıplara karışırlar.

Bir kişinin hesabından izinsiz para çekebilen şirketler, hesap bilgilerindeki güvenlik riski nedeniyle ciddi bir yetkili ile ciddi bir e-posta veya telefon görüşmesi yaparak mağduru aldatabilir. Ücretsiz vaatlerle dolu e-postalar, anti-virüs reklamları, bunların içerdiği ek dosyalar veya bağlantıların getirdiği adresler de kötü amaçlı yazılım içerebilir. Dolandırıcılar bu yazılımlarla bilgisayarlardan şifreleri çalabilir. Kullanıcıların mağduru olabilir.

1- Bir E-Kitap Yaz ve Sat

Yeteneğinizi yazma ve güvenme eğiliminiz varsa, bir e-kitap yazmayı düşünün. Pazara geç girdiğinizi ve pazarın zaten dolu olduğunu düşünebilirsiniz, ancak insanlara teknik bir konu hakkında bilgi veren kitaplar hala çok iyi satılıyor. Bu büyük bir gelir kaynağıdır, ancak başlangıçta para kazanmadan önce çok çaba gerektirir.

E-kitaplarınızı Amazon’un Kindle programı veya dijital kitap okuma pazarının büyük çoğunluğuna erişmenizi sağlayan Apple’ın iTunes Connect aracılığıyla satabilirsiniz ve bu sitelerdeki giriş engelleri inanılmaz derecede küçüktür. Bunun gerçekleşmesi için çok fazla para harcamanıza gerek yok, ancak sadece e-kitap yazmak için değil, aynı zamanda onları pazarlamak için de çok zaman harcamanız gerekecek.

2-Sesli Kitap Satın Alımları

Sesli kitaplar hakkında söylenebilecek birkaç şey biliyorum. En önemli şey, sesli kitapların dijital e-kitaplardan daha fazla popülerlik kazanmasıdır. Teknik konular söz konusu olduğunda, insanlar görsel ve işitsel materyaller aramaya başlar. Kendinize iyi bir mikrofon alın ve sesli kitabınızı oluşturmaya başlayın.

3 – Uygulama unu oluşturun


Evet, bu yol çok fazla teknik bilgi gerektirir. Doğru uygulama geliştirme becerilerine sahip değilseniz, bunu yapmak önemli bir girişim olacaktır. Ancak başvurular doğru yapıldığında büyük bir gelir kaynağıdır. Harika bir uygulama oluşturarak geniş bir akıllı telefon kitlesine ulaşabilirsiniz. Ancak, gerçekten değerli olan her şey gibi, uygulamalar da zamanınıza veya paranıza büyük ölçüde yatırım yapmanızı gerektirecektir. Bir uygulama oluşturmak için yeterli beceriniz yoksa, harika bir uygulama oluşturmanıza yardımcı olabilecek birini işe almanız gerekir. Ama önce satmak için bir fikir bulmalısın. Doğru uygulamayı bulmak için doğru pazar araştırması ve analizleri yaptığınızdan emin olun ve paranızı sokakta boşa harcamayın.

4 – Mechanical Turk kullanın

Mechanical Turk, Amazon’un mikro işler yapmasını sağlar. Bunlar insan zekası gerektiren küçük şeylerdir. 6 sentten başlayan fiyatlarla herkesin yapabileceği süper basit görevleri üstlenebilirsiniz. Alt ödeme limiti 20 $ civarındadır.

5 – Fiverr’da Satış


Grafik tasarım, muhasebe, sosyal medya pazarlaması, web tasarımı, SEO eğitimi, yazarlık ve çeviri. İstediğiniz alanda iş başına 5 $ ‘dan başlayan hizmetler sunabilirsiniz. Sipariş başına daha fazla para kazanmak için, siteye satıp kaydolabileceğiniz değerli bir hizmet bulmanız yeterlidir.

Fiverr, internetteki kısa vadeli iş piyasasının en büyük sağlayıcılarından biridir ve bu araçla çok çeşitli hizmetler ve ürünler satabilirsiniz. Araştırmayı yapın ve neler sunabileceğinizi öğrenin. Ancak, para kazanmanın diğer yolları gibi burada da başarılı olmanın zaman alacağını unutmayın. Zamanla, müşterilerinizin olumlu geri bildirimleri sayesinde daha fazla gelir elde edebileceksiniz.

6 – Upwork veya 99designs Profesyonel Hizmetler Sunar


Upwork ve 99Designs, internet dünyasında herhangi bir profesyonel hizmeti satmak için en büyük kaynaklardan ikisidir. Yetkili olduğunuzu düşünüyorsanız, hizmetlerinizi bu sitelerden biri üzerinden satmayı düşünebilirsiniz. 99Designs yalnızca grafik tasarım için geçerliyken Upwork neredeyse tüm diğer profesyonel hizmetler için geçerlidir.

Dikkate değer bir profil oluşturun ve profiliniz için çaba göstermeyi unutmayın. Bol rekabetin olduğu serbest çalışanların dünyasında, kendinizi dahil etmek için zaman ve çaba harcamanız gerekecek.

7 – Blog Oluşturun


İnternette para kazanmak için en yoğun çabalardan biri blogları gerektirir ve hepimiz biliyoruz ki gerçek bir izleyici ile bir blog oluşturmanın zor olduğunu. Ancak belli bir noktaya geldiğinizde her şey sizin lehinize çalışmaya başlar ve çok daha kolay hale gelir.

Bloglar, uygun şekilde tasarlandıkları takdirde, ayda binlerce dolardan yüz binlerce dolara kadar kolayca para kazanabilir. İlginç bir konu ve güzel bir tema bulun, blogunuzu açın ve vakit kaybetmeden alan adı satın alın. Blogunuz moda, yemek tarifleri veya bitki bakımı gibi basit konularda bile olabilir, bu nedenle yaratıcı olun ve bu konuda diğerlerinden sıyrılın.

Instagram ve Facebook’tan Para Kazanın
Milyarlarca üyesi olan ve birçok alanda para kazanabilen Instagram ve Facebook’ta insanları bir araya getirmek çok da zor değil. Takipçisi yüksek bir hesabınız varsa, satış ortaklığı kurabilir, reklam satın alabilir veya kendi ürünlerinizi satabilirsiniz. Hızla büyüyen sosyal medya dünyasına yön veren bu iki uygulama, para kazanmak ve satmak için ilk tercihiniz olmalıdır. Hedef kitlenizi ve satış stratejilerinizi belirledikten sonra hesaplarınızı güncel tutmaya ve güvenilir olmaya çalışın.

9- Anketi Doldurarak Para Kazanın


İnternetten para kazanmak istiyorum ama kısıtlı zamanım var derseniz anket doldurarak para kazanmak sizin için biçilmiş kaftan. Anketiniz karşılığında size nakit para veya ödül sunan Ipsos gibi birçok araştırma şirketi var. Sorulara doğru cevaplar verdiğinizden emin olduğunuz sürece az da olsa gelir elde etmek mümkündür.

10 – Evinizi AirBnB ile Kiralayın


AirBnB’de evinizin tamamını veya bir odayı kiralayabilirsiniz. Bu, özellikle kısa vadede çevrimiçi para kazanmanın basit ve etkili bir yoludur. Zengin olmasanız da ayda binlerce dolar kazanmak mümkün. Yerli ve yabancı turistler için özellikle tatil beldesinde yaşıyorsanız konaklama tercihi olabilirsiniz. Şehrinizin AirBnB’sinde diğer ilanları arayın ve sizinki gibi bir yerin ne kadar kiralandığını görün. Ayrıca ortak bir odada ve özel bir odada bir yatak kiralayabilirsiniz. Ancak, başlangıçta bir kiracı bulmakta sorun yaşayabilirsiniz. Misafirleriniz için gerçekten iyi bir ev sahibiyseniz, yorumlarınız eviniz veya odanız olabilir. İnternette para kazanma yolları arasında sosyalleşmeye izin veren ender seçeneklerden biridir.

11 – Stok fotoğraf Satın al

Fotoğrafçılığın içindeyseniz ve ondan para kazanmak istiyorsanız, fotoğraflarınızı çevrimiçi olarak en büyük fotoğraf kaynaklarından ikisi olan Shutterstock ve iStockPhoto gibi sitelere satmayı düşünebilirsiniz. Fazla çaba gibi görünmese de yaratıcılığınızı kullanmanız gerekecek. Online platformlarda fotoğraf satmaya çalışırken ciddi bir rekabet ortamında olduğunuzu fark edeceksiniz. Bundan korkmayın. Görsellerinizi lisansladıktan sonra yukarıda bahsedilen platformlarda yayınlayın ve para kazanmaya başlayın.

12 – br Sürücü Kaydı


Uber’in çalıştığı bir bölgede yaşıyorsanız, neden şoför olmuyorsunuz? Kısa vadede para kazanmak istiyorsanız bu popüler araç kiralama uygulamalarından biri için çalışarak kesinlikle yüksek komisyonlar elde edebilirsiniz. Temiz bir siciliniz varsa ve şoförlük becerilerinize güveniyorsanız bu iş tam size göre. Misafirlerinize saygılı davranın ve diğer sürücülerin sunmadığı avantajları sunun; Çikolata veya şeker uygulamaları, gülümseyen müşterilerinizden yüksek puan almanızı sağlayacaktır. Böylece yeni bir ek gelir kapısı elde edebilirsiniz.

13 – Etsy’de El Yapımı Ürünler Satmak


Etsy, kendi ürünlerini üretmek ve çevrimiçi satmak için harika bir kaynaktır. Becerilere sahipseniz ve bu becerileri paraya dönüştürmek istiyorsanız, Etsy’de sanal bir mağaza oluşturun ve el sanatlarınızı satmaya başlayın. Etsy, tüm tüketicilerin doğrudan bir araya geldiği bir web sitesidir. Şirket, ürünlerinizi listelemek için küçük bir ücret alır. En çok satanlar hakkında biraz araştırma yapın ve mağazaları başarıyla taklit etmeye çalışın.

14 – Profesyonel Soruları Yanıtlayın


Uzmanlığınızı arayan kişiler için soruları cevaplamak ister misiniz? JustAnswer ve LivePerson gibi web siteleri sizi teknik veya profesyonel sorulara yanıt arayan kişilerle eşleştirir. Bu soruları yanıtlayarak ve kişilere kişisel durumlarına göre doğru bilgileri sağlayarak çevrimiçi para kazanabilirsiniz. Bilginize bağlı olarak soruları profesyonelce cevaplayarak belli bir miktar para kazanmak mümkündür. Para için yanıtladığınız herhangi bir web sitesine kaydolmadan önce, siteyi inceleyin ve güvenilir bir kaynak olduğundan emin olun.

15 – YouTube’da Video Eğitimi Verin


Bu seçenek kesinlikle uzun vadeli bir stratejidir ve bunu yaparak bir gecede zengin olmayacaksınız, ancak ilginç ve iyi düşünülmüş video eğitimleri oluşturmak ve bunları YouTube gibi sitelerde yayınlamak size önemli bir gelir sağlayabilir. Uzmanlığınıza göre bir alan seçin ve ona bağlı kalın. Bir YouTube kanalı oluşturun ve eğitim alabileceğiniz bir alan seçin. O alana ilgi duyan insanları bir araya getirdikten sonra iyi bir gelir elde edilebilir.

16- Makale Yaz


Makale yazmak, özellikle internette para kazanmanın en iyi yollarından biridir. Yazma becerilerinize bağlı olarak, herhangi bir konuda herkes için makaleler yazabilirsiniz. Başlangıçta çok para kazanamazsınız ama belli bir kitleye ulaştıktan ve gayretle çalıştıktan sonra hatırı sayılır bir gelir elde etmek mümkündür. Ek açıklamalar, e-postalar veya diğer satış içeriği için metin yazarlığı gibi başka şeyler de yapabilirsiniz. Yazı başına ödeme yapan sitelere abone olarak yazarlığa ilk adımınızı atabilirsiniz.

17- Çevrimiçi Çeviri

İkinci veya üçüncü bir dil biliyorsanız, çevrimiçi çeviri internette para kazanmanız için en uygun yöntem olacaktır. Bu noktada bildiğiniz diller ve bu dillerden çeviri yapma kapasiteniz çok önemlidir. Unutmamanız gereken bir diğer nokta da, bir dil bilmekle çevirinin aynı şey olmadığıdır. Çeviri, deneyim ve dikkat gerektiren bir iştir. Çeviri konusunda yetenekli olduğunuzu ve bu beceriyi geliştirebileceğinizi düşünüyorsanız, profesyonel çeviri hizmetleri sunan sitelere kaydolduktan sonra profilinizi güncelleyin. Upwork, Fiverr ve daha birçok online hizmet platformunda bildiğiniz dillerden çeviri hizmeti sunabilir ve internet üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

18- Açık Forum Sitesi


Kullanıcıların takma adlarla kayıt oldukları, fikir ve düşüncelerini herhangi bir başlık altında paylaştıkları bir forum sitesi açabilirsiniz. Bir ürün hakkında yorum yapan gerçek kişiler sayesinde forumunuza akış yapabilirsiniz. Bu şekilde, reklam teklifleri alabilir ve Google arama sonuçlarının en üstüne gidebilirsiniz.

19- Twitch’te yayın


Twitch, video oyunlarının ve yetenekli kişilerin büyük görüşlere ulaştığı canlı bir görüntüleme platformudur. Popüler oyunları merak eden diğer oyunculara ipuçları ve yardımlar vererek görüntüleme oranlarınızı artırabilir ve para kazanabilirsiniz.

20 – Sanal Öğretmen Olun


Öğretmeyi seviyorsanız ve öğreterek para kazanmak istiyorsanız, sanal öğretmen olabilirsiniz. Bire bir özel derslere katılmak veya insanlara herhangi bir konuda yardımcı olmak için Web Seminerleri düzenleyebilirsiniz. İkinci bir diliniz varsa, dil öğretmenleri için harika bir pazar olan Italki’ye üye olabilir ve dil öğretmeye başlayabilirsiniz. Bu iş için gerekli ekipmana sahip olduğunuzdan emin olun. İnternet bağlantınız, iyi bir kameranız ve mikrofonunuz varsa, hemen sanal öğretime başlayın.

Ayrıca, Udemy gibi her tür kursun sunulduğu başka bir platforma da kaydolabilirsiniz. Öncelikle, bir araştırma turuna çıkın ve en zorlu kursları bulun. Bu alanlarda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız, kursunuzu yükleyin ve para kazanmaya başlayın. Unutmadan, Udemy satışlarınızın yüzde 30’unu alır.
Bir Cevap Yazın