Reklam gelirlerini artırmak isteyen web siteleri, kazançlarını kullanıcılarla paylaşarak, interneti sık kullananlara ek bir gelir kapısı açıyor.

İnternet üzerinden bazı sitelere giriş yapmak o sitenin reytingini yükseltmekte, dolayısıyla reklam gelirleri de artmaktadır. Reklam gelirlerini artırmak isteyen siteler, kazançlarını da kullanıcılarla paylaşır. Birçok kullanıcı sanal ortamda günlük işlemlerden para kazanıyor . Reklam gelirlerini artırmak ve daha fazla ziyaretçi çekmek için gelirlerini kullanıcılarla paylaşmak, ek gelir elde etmek isteyenler için bir alternatif. Para kazanmak isteyenlerin yanı sıra internette gezinerek, reklamlara tıklayarak, e-posta okuyarak hedeflerine ulaşabilirler ve birçok farklı kazanç yolu vardır. İnternette gezinmek, literatürdeki reklamlara tıklamak gibi para kazanma yöntemlerinin adı, ‘Affiliate Marketing’ iştirakin (komisyonculuk) online yapıldığı anlamına gelir.

Son yıllarda internet ticaretinde en fazla prim yapan sistemlerden biri olan ‘Affiliate Marketing’, isteyen herkese internet üzerinden para kazanma imkanı sunarken, ürün veya hizmet sahiplerine de büyük kazançlar sağlıyor. Kullanıcıların internetten faydalanmak ve aynı zamanda masrafsız para kazanmak için kullandıkları yöntemler şu şekildedir:

İnternette bir anket doldurarak kazanın

Araştırma şirketleri, eskiden sokaktaki insanlara veri toplamak için anketleri doldurmalarına yardımcı olurken, internetin gelişmesiyle birlikte anket şirketlerine ödeme yapmayı bıraktılar ve küresel ve etkili yönüyle insanlara daha hızlı ulaşmanın bir yolunu buldular. İnternetin. Artık internet üzerinden kamuya açık araştırma yapan internet şirketleri bunun için kullanıcılara ödeme yapıyor.
Anket süresinin 10 dakika ile 30 dakika arasında değiştiği hesaplandığında günde bir saat çalışılarak ek bir gelir elde edilebilir. Ancak internette geçirilen süre arttıkça gelir otomatik olarak artar. Ek olarak, anket süresi ne kadar uzunsa, anket o kadar çok para verir. Örneğin, 15 dakikalık bir anketten ortalama 10 $ kazanılabilirken, 20 dakikalık bir anketten ortalama 25 $ kazanılabilir.

Bir görüntüleyerek para kazanmak

web sitesi Google , kendi sitesinde oturum açarak veya Google’daki reklamları diğer sitelerde arayarak para kazanır. Google, sitesinin reklamını parayla görüntüleyen ve bu paralarla kendini kuran bir arama motoru iken, artık şirket olarak internetten para kazanmanın en güzel örneği olarak kabul ediliyor. Siteyi görüntüleyerek para kazanmak isteyen internet kullanıcıları , bu işi yapan sitelere üye olabilir ve sitedeki reklam linklerine tıklayarak ve izleyerek para kazanabilirler.

İzleyerek Kazanmak

Reklamlar İnternet reklamcılığının gelişmesi, reklam videoları izleyerek para kazanma gibi sistemlerin ortaya çıkmasına neden olmakta ve konu ile ilgili sitelere üyelik işlemi yapıldıktan sonra reklamlar takip edilerek puan kazanılır, bu puanlar daha sonra paraya çevrilebilir. . Yayıncılar, reklamverenlerden aldıkları ücretin belirli bir kısmını reklamları görenlere ve yalnızca reklam için özel olarak tasarlanmış sitelere dağıtır;

Tıklama Başına Ödeme Yapan Siteler: Bu sitelere girip kaydolduğunuzda, özel olarak oturum açarak özel bağlantılar görüntülenir. Bu linklere tıklandıktan ve belirli bir süre beklendikten sonra üyeliğe göre hesaba belirli bir miktar para yatırılır.

Okuma Başına Ödeme Yapan Siteler: Bu sitelere üye olduklarında belirli aralıklarla e-posta adreslerine bazı e-posta adresleri gönderilmekte ve reklamın tamamı görüntülendiğinde belli bir miktar para yatırılmaktadır.

Link Başına Ödeme Yapan Siteler: Bu sitelerde kullanıcılara sağladıkları linkler kazanç siteleri olarak 3 gruba tıklanmaktadır.

Bağlantılara tıklayarak para kazanmak

e-postalara Tüm dünyada milyonlarca internet kullanıcısının sahibi olduğu e-posta hesaplarına , reklam verenlerin attığı linkler ile kendi reklamlarına erişim sağlanmaktadır. Çoğu Şirket bunu yasadışı bir şekilde yapsa da, gönderdikleri reklamları görüntüleme ve tıklama karşılığında ödeme yapan şirketler de vardır. Bu tür bağlantıları gerçekleştiren birçok siteye abone olduktan sonra, posta bağlantılarına tıkladıktan sonra kazanç elde edilir. Bu süreç internet üzerindeki her sitede güvenilir olmadığından 1 ay sonra reklam gösterilmesine ve sitelerinin kapatılmasına rağmen ödeme yapılmaması gibi riskler taşıyabilir.

İnternet dolandırıcıları her yolu deniyor

Öte yandan ek gelir elde etmek isteyenlere internet farklı imkanlar sunarken, sistematik bir komuta sahip olmayanlardan yararlanmak isteyen dolandırıcılar sanal dünyadaki yerini alabiliyor. Dolandırıcılar, birçok kullanıcıyı, Facebook, Twitter, MySpace gibi bir sosyal ağdaki bir kullanıcı hesabını çalarak, internet, telefon, posta vb. Yoluyla gösterilen veya yatırılan teminatları çalarak kayıplara karışır.

Bir kişinin hesabından izinsiz para çekebilen şirketler, hesap bilgilerindeki güvenlik riski nedeniyle ciddi bir yetkili ile ciddi bir e-posta veya telefon görüşmesi yaparak mağduru aldatabilir. Ücretsiz vaatlerle dolu e-postalar, anti-virüs reklamları, bunların içerdiği ek dosyalar veya bağlantıların getirdiği adresler de kötü amaçlı yazılım içerebilir. Dolandırıcılar bu yazılımlarla bilgisayarlardan şifreleri çalabilir. Kullanıcıların mağduru olabilir.

Bir Cevap Yazın