Merhaba okurlar Google adsense hayatıma girdiğinde daha 20 yaşındaydım. Google Adsense onayı nasıl alınır 2021 , Google adsense onay alma gibi konularda hiçbir tecrübem yoktu. İlk başvurumu bu site için yani bilgi info sitesi için yaptım. Tabii o zamanlar işi bilmediğimden dolayı, sitemi kopya içerikle ve Google translate çevrilmiş yabancı içerikler ile doldurdum, tabii sonucu tahmin etmek güç değil defalarca red aldım. Arkadaşlar bunun sebebi biz aslında Google’ın evindeyiz, ev sahibi Google olduğu için her şeyi çok iyi binmekte, teknik olarak bunu anlatmam gerekiyorsa Google’ın robotları inanılmaz bir şekilde çalışıyor. Arkadaşlar lafı çok uzatmak istemiyorum Google Adsense onayı nasıl alınır 2021, Google adsense onay alma konulu yazımıza başlangıç yapalım.

Google adsense nedir

Google adsense dünya çapında ve dünya reklam piyasasında en büyük reklam firmalarından birisidir. İnternette gezerken karşınıza çıkan reklamların yüzde 90’dan fazlası Google adsense i aittir.

Reklam verenler Google adsense reklamını verdikten sonra Google bu reklamları bizim gibi web sitesi sahiplerinin sitelerinde göstererek son müşteriye ulaşmaktadır.

Yani burada bizim anlayacağımız konu bizim sitemizde gösterilen reklamlardan biz para kazanıyoruz.

Google adsense dünyada ciddi anlamda web sitesi sahiplerine en iyi gelir sağlayan platform olarak gözümüze çarpıyor. Google adsense haricinde harici platformlarda hizmet sağlamaktadır. Fakat bunların en verimlisi Google adsense dir

Google adsense başvurmadan önce yapılması gerekenler.

Öncelikle web sitemizin olduğunu varsayıyorum ki olması şart, bazı teknik parametreler mutlaka sitenizde olmak zorundadır. Google adsense onayı almak istiyorsanız sitenizde iletişim formu bir gizlilik politikası bir hakkında yazısı ve mutlaka orijinal ve Özgün bir siteye sahip olmanız gerekiyor.

Google adsense başvurusu nasıl yapılır.

  • Gmail adresi oluşturun
  • Yukarıda bahsettiğim konuları tekrar tekrar gözden geçirin ve burada tekrar söylüyorum gizlilik politikası hakkında yazısı iletişim formu mutlaka ve mutlaka olmalıdır.
  • Başvuru için Google adsense sayfasına gidin ya da buradan tıklayın
  • Ardından Google hesabınız ile oturum açarak ilk aşamayı gelin.
  • Yaşadığınız ülkeyi Seçil sözleşmeyi kabul edin.
  • Karşınıza çıkacak olan satıra sitenizi girin ve devam tuşuna basın.
  • Google’ın size verdiği kodu sitenize yapıştırın.
  • Ve ardından beklemeye başlayayım bu genellikle bir haftaya da 1 ay sürmektedir.

Eğer aşağıda gördüğünüz resimdeki gibi bir mail alırsanız, artık sizde sitenizden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Adsense onayı nasıl alınır

Arkadaşlar bu mail öyle kolay gelmiyor, defalarca red maili aldık.

Aklınıza bir soru takılırsa ki kesinlikle takılacaktır çünkü karşımıza bir sürü problem çıkıyor bu süreçte. Yorumlar kısmında problemlerinizi bana yazınız sizlere en kısa zamanda geri dönüş yapacağım. Sizlere mutlu günler ve mutlu kazançlar diliyorum.

Bir Cevap Yazın