müzik dinleyerek para kazanma

Müzik dinlemek insanların genelinin zevkle yaptıkları eylemler arasında yer alır. Bu eylemi para kazanarak kazançlı hale getirmek mümkündür. Özellikle gelir sahibi olmayanlar veya ek gelir arayışında olanlar için müzik dinleyerek para kazanmak keyif verici bir iş olacaktır. Bu nedenle bu yazımızda müzik dinleyerek para kazanmak nasıl mümkün olur anlatmaya çalışacağız.
Müzik Dinleyerek Para Kazanma Yolları

Müzik dinleyerek para kazanmayı isteyenler hangi yolları kullanacaklarını merak ederler. Gelir arayışında olan ve müzik dinleme tutkusuna sahip olan kişilerin tercih edebilecekleri müzik dinleyerek para kazanma yolları şunlardır;

 • Müzik bloğu açarak para kazanmak
 • Müzik siteleri üzerinden para kazanmak
 • Şarkılara not vererek para kazanmak
 • Müzik gruplarına katılarak para kazanmak
 • Şarkı sözleri yazarak para kazanmak
 • Müzik arası reklamları izleyerek para kazanmak
 • Müzik incelemesi yazarak para kazanmak
 • Müzik listesi hazırlayarak para kazanmak
 • Müzik uygulamaları üzerinden para kazanmak
 • Müzik anketleri doldurarak para kazanmak

Müzik dinleyerek para kazanmak isteyen kişiyseniz bu yolları kullanarak kazanacağınız paranın çok yüksek olmayacağını bilmeniz gerekir. Ancak birkaç yöntemi aynı anda kullanarak ihtiyacınız olan ek geliri de kazanmanız mümkün olur.

Müzik Bloğu Açarak Para Kazanmak

Müzik dinleyerek para kazanma yollarından ilki müzik bloğu açmaktır. Bu blog üzerinden müzik videoları ve canlı performanslar yayınlayabilirsiniz. Buna ek olarak müzik dünyasına ait gelişmeleri paylaşabilir ve yeni müzikleri yorumlayabilirsiniz. Bu nedenle müzik bloğu açmak istiyorsanız öncelikle hangi müzik türünde içerik hazırlayacağınızı belirlemeniz gerekir. Bu sayede hedef kitlenizi de belirlemeniz mümkün olur.


Blog sayfanızda konser duyuları, canlı müzik mekanı tanıtımları ve müzik etkinliklerini duyurabilirsiniz. Bunun için yeni insanlarla işbirliğine de girip sayfanızı büyütebilirsiniz. Ancak müzik bloğu açmayı düşünürseniz yolunuzun uzun olduğunu ve beklediğiniz kazancı hemen sağlayamayacağınızı bilmeniz gerekir.

Müzik Siteleri Üzerinden Para Kazanmak

Müzik dinleyerek para kazanma yollarından ikincisi en yaygın kullanılanı müzik siteleri üzerinden para kazanmaktır. Günümüzde müzik dinleterek, müziklere yorum yaptırarak veya müzik incelemeleri üzerine ödeme yapan siteler vardır. Bu sitelere üye olarak kazanç sağlayabilirsiniz. Müzik dinleyerek para kazanma sitelerinden en yaygınları ise şunlardır;

 • Music Xray
 • Welocalize
 • Radio Earn
 • Earnably
 • Hit Predictor
 • Slice The Pie
 • Radio Loyalty
 • Uniquerewards
 • Cash4Minutes
 • Research.fm
 • Playlist Push

Bu siteleri kullanarak para kazanmayı istiyorsanız öncelikle sitelerin sizin için güvenli olup olmadığını anlamanız gerekir. Ayrıca siteler farklı dillere sahip olduğu için dil bilgisine sahipseniz üye olup çalışmaya başlayabilirsiniz.

Music Xray İle Para Kazan


Music Xray müzik dinleyerek para kazanmayı isteyen kişilerin en yaygın olarak tercih ettiği sitedir. Bu siteye üye olarak müzik zevkine göre şarkıları dinlemek ve değerlendirmek gerekir. Dinlenen ve değerlendirilen her şarkı için 10 cent ücret belirlenir.


Siteye üye olan kişiler kazandıkları ücret 20 $ olduğunda alabilirler. Kazanç dinlenen şarkı sayısının artmasına bağlı olarak yükselir. Siteye üye olan kişilerin ise üyelik sonrasında beğendikleri müzik türü bilgilerini girerek değerlendirecekleri isim veya grupların belirlenmesini sağlayabilirler. Sitede değerlendirilen isimler ise genel olarak yeni isimlerden oluşur.

Welocalize İle Para Kazan


Welocalize müzik dinleme yoluyla para kazanmak için tercih edilebilecek sitelerden birisidir. Bu sitenin diğerlerinden farkı şarkı dinlemenin yanı sıra şarkı çevirisine de imkan vermesidir. Bu siteye üye olan kişiler isterlerse şarkı dinleyip değerlendirme yoluyla para kazanabilirler.


Yabancı dil bilgisine sahip olan kişiler ise şarkıları farklı dillere çevirerek kazanç elde edebilirler. Welocalize sitesinde de şarkıların üyeye gönderilmesi için üyelik esnasında tercih edilen müzik türü bilgilerini belirlemeleri gerekir. Site şarkı çevirisi yapanlar için şarkı başına 4 $ ödeme yapıyor.


Radio Earn İle Para Kazan

Radio Earn web sayfası da insanlara müzik dinleyerek para kazanma imkanı tanır. Bu sayfada üyeler radyo dinleyerek para kazanıyorlar. Sayfaya üye olarak radyo dinlemeye başlayan kişiler 15 dk dinlemenin ardından para kazanmaya başlıyorlar. 15 dk dinleme yapan kişiler 1 puan kazanırlar ve bu puanların birikerek alt limite ulaşır.


Para çekme için Radio Earn tarafından belirlenen alt limite ulaşan üyelerin puanları dolara dönüştürülür. Dolara dönüştürülen puanlar ise Paypal veya Bitcoin üzerinden kolaylıkla çekilebilir. Ayrıca Radio Earn tarafından verilen eklentiyi web sitesine eklemek te mümkündür.


Earnably İle Para Kazan


Earnably ek gelir elde etmek isteyen kişilerin tercih edebileceği siteler arasında bulunur. Bu site üyelerine çeşitli görevler vererek para kazandırmayı amaçlar. Üyelere verilen görevler arasında müzik dinlemekte yer alır. Kişiler tercih ettikleri müzik türünde şarkılar dinleyerek puan toplarlar. Topladıkları puanlar belirli bir limite ulaştığında da puanlar karşılığında hediye çeki alırlar. Bu hediye çeklerini ise Bitcoin, Amazon veya Paypal üzerinden alabilirler.


Müzik dinleyerek para kazanmayı isteyen kişilerin Earnably üzerinden kazanç sağlaması için kendilerine verilen görevlerden 225 puanı toplamaları gerekir. Bu puana ulaşmayan kişilerin çekim yapmaları mümkün olmaz.


Hit Predictor İle Para Kazan


Hit Predictor üyelerine iki türde para kazandırmayı hedefleyen bir web sitesidir. Üyeler isterlerse müzik dinleyerek isterlerse dinledikleri müzikleri değerlendirerek para kazanabilirler. Üyelerin iki türü de tercih etmesi mümkündür.
Hit Predictor şarkı dinleme veya değerlendirme için ilk etapta 3 puan verir. Ancak üyelerin şarkı dinleme sayısının ve bu sayede puanının yükselmesi şarkı başına verilen puanın da yükselişini sağlar. İlk etapta 3 puan kazanan kişiler zaman içerisinde kazançlarını 5 puan veya üzerine çıkarabilirler.


Hit Predictor sitesini tercih eden kişiler kazandıkları paraları nakit olarak çekme imkanı elde etmezler. Bu site üzerinden kazanılan paralarla DVD veya CD satın almak mümkün olur. Bu sayede kişilerin almak istedikleri DVD ve CD’lere daha kolay şekilde sahip olmaları sağlanabilir.


Slice The Pie İle Para Kazan


Slice The Pie şarkı dinleyerek para kazanmak isteyen kişilerin seçebileceği bir sitedir. Site kullanıcılarına online müzik dinleme imkanı tanır ve 90 saniye boyunca dinlenen müzik üzerinden para kazanmak mümkün olur.
90 saniye müzik dinleyen kişilerin yapmaları gereken tek şey ise dinledikleri müzik konusunda yorum yapmaktır. Üyeler yaptıkları yorum başına 5 cent kazanma imkanı bulurlar ve kazançları 10 $ olduğunda çekim yapabilirler. Site tarafından ödemeler Paypal aracılığıyla yapılır.


Slice The Pie sitesi üyelerine 7-24 müzik dinleyerek para kazanma imkanı tanır. Ancak bu sitenin kullanıcıları memnun etmeyecek bir kriteri vardır. Bu da siteye giriş imkanının Avrupa veya Amerika’da yaşayan kişilere verilmiş olmasıdır. Bu ülkeler dışında yaşayan kişilerin siteyi kullanmaları ve kazanç elde etmeleri mümkün olmaz.


Radio Loyalty İle Para Kazan

Müzik dinleyen kişilerin para kazanmasını sağlayan sitelerden bir tanesi de Radiyo Loyalty isimli sitedir. Site üzerinde insanlar tarafından online dinlenebilecek 5 bin radyo bulunur ve bu radyolardan seçim yapılarak dinleme aşamasına geçilebilir.


Kazanç sağlamak için kişilerin online olarak 10 dk boyunca dinleme yapmaları gerekir ve bu dinleme sonucunda 1 puan kazanırlar. Kazanılan puanların 25 $ limite ulaşması halinde üyeler hediye çeki alma imkanı elde ederler. Bu hediye çekini nakit olarak almakta mümkündür.


Müzik dinleme sayısının artması 10 dk ile mümkün olduğundan kazanma süresi diğer siteler oranla yavaştır. Ancak kişilerin aktif olmaları ve sürekli olarak müzik dinlemeleri daha kolay kazanmalarına yardımcı olur. Ayrıca üyelerin müzik dinleme yanı sıra site üzerinden video izleyerek de kazanç sağlamaları mümkündür.


Uniquerewards İle Para Kazan


Uniquerewards web sayfası online olarak radyo kanalı dinleme sağlayan bir web sayfasıdır. Üyelerden bir radyo kanalı belirlemesi ve bu radyo kanalını dinlemeleri istenir. Radyo kanalının verilen süre boyunca dinlenmesi puan kazanılmasını sağlar. Üyeler ne kadar çok kanal dinler veya değerlendirme yaparsa kazandıkları puan o oranda artış sağlar. Kazanılan puanın 20 dolar seviyesine ulaşması para çekme imkanını elde edilmesini sağlar. Kazanılan 20 dolar bakiyesi Paypal gibi platformlar üzerinden çekilerek kullanılabilir.


Cash4Minutes İle Para Kazan


Cash4Minutes web sayfası insanlara dijital radyo kanallarını dinleyerek para kazanma imkanı sunar. Siteye giriş yapan kişiler karşılarına çıkan listeden radyo seçimi yapabilirler. Bu sitenin en önemli avantajı ise kazanılacak ücretin radyo ismi ile birlikte yer almasıdır. Bu sayede kişiler seçtikleri radyoyu dinlemeleri durumunda ne kadar ücret alacaklarını öğrenebilirler. Bu da liste içerisinde yüksek ücretli radyonun seçilmesi imkanını verir.


Cash4Minutes sitesinden kazanılan paraların çekimi Bitcoin, Paypal, Amazon ve Litecoin üzerinden yapılır. Üyeler ödeme için istedikleri yolu tercih edebilirler.


Research.fm İle Para Kazan


Müzik dinlemek ve para kazanmak isteyen kişilerin seçebilecekleri siteler arasında Research.fm sitesi de bulunur. Bu web sitesi mobil cihazlar için geliştirilmiş uygulamaya sahiptir ve kullanıcılar uygulamayı indirerek kazanç sağlayabilirler. Bu sitenin amacı kullanıcılar tarafından değerlendirilen müziklerin beğeni oranına bağlı olarak yatırım yapmaktır. Bu nedenle kullanıcıların tarafsız şekilde değerlendirme yapmalarını talep olarak iletirler. Yapılan değerlendirmenin oranına göre o şarkıya, şarkı sahibine veya müzik kanalına yatırım yaparlar.


Research.fm ile müzik dinleyerek kazanç elde etmek isteyen kişilerin aldıkları puanlar Amazon hediye çeki olarak karşılarına çıkar. Bu çek sayesinde Amazon sitesinden alışveriş yapmaları mümkün olur. Hediye çeklerinin nakit olarak alınması mümkün değildir.


Playlist Push İle Para Kazan


Playlist Push müzik dinleyicilerine para kazandıran siteler arasında yer alır. Üyeler siteye girerek müzik dinleyebilirler ve şarkı başına 0,10-0,20 $ tutarında kazanç elde edebilirler. Ancak üyelerin kazanç sağlayabilmesi için Apple Music ve Spotify uygulamaları üzerinde azami 400 takipçili çalma listesine sahip olmaları gerekir. Bu sayede müzik dinleyicisi olarak belirlenen oranda kazanç sağlayabilirler. Takipçi sayısının fazla olması kazanılacak ücretinde artmasını sağlar. Üyelerden bazıları şarkı adedi için 12 $ aldıkları şeklinde yorumlar yaparlar.


Playlist Push üyeleri ayrıca sitede yer alan şarkıları indirme imkanı da bulabilirler. Bu da beğendikleri müzikleri her zaman dinleme imkanına sahip olmalarını sağlar.


Şarkılara Not Vererek Para Kazanmak


Müzik dinleyerek para kazanmayı isteyen kişilerin tercih edecekleri yollardan birisi şarkılara not vermektir. Müzik üzerine hazırlanmış olan web siteleri üyelerinden dinledikleri yeni veya eski şarkılara not vermelerini isterler. Verilen notlar karşılığında ise puan veya para kazandırırlar.


Bu sayede site yönetimi siteye eklenen yeni şarkıların beğenilmesi konusunda bilgi sahibi olur. Şarkılara not verme işlemini ise herkesin yapması mümkün değildir. Siteler ödeme konusunda zorluk yaşamamak adına üyelik isterler. Üyelik işlemini gerçekleştiren kişiler dinledikleri şarkılara not vermelerinin ardından ödeme alma imkanına ulaşabilirler.
Şarkılara not vererek para kazanmanın mümkün olduğu web siteleri ise şunlardan oluşur; Hit Predictor, Music Xray, Slice The Pie, Welocalize ve Earnably gibi sitelerdir. Bu sitelerin şarkı başına ödediği ücret değişiklik gösterir.


Müzik Gruplarına Katılarak Para Kazanmak


Müzik dinlemek suretiyle para kazanmak isteyenlerin müzik gruplarına katılmaları mümkündür. Bu müzik grupları müzik siteleri içerisinde hazırlanmış olan gruplardır. Bu gruplara katılarak müzik hakkında muhabbet edilir.
Muhabbete katılanlara ise site tarafından ödeme yapılır. Müzik gruplarına katılmak isteyen kişilerin ise sitelere üye olması ve katılmak için bir müzik grubu belirlemesi gerekir.


Pop, caz, klasik veya arabesk gibi farklı türlerde olan müzik gruplarında moderatörler çalışır. Bu moderatörler tarafından grup üyelerine çeşitli sorular yöneltilir ve bu sorulara cevap verilerek muhabbet ortamı oluşturulur.
Gruplara katılan kişiler verilen bir şarkı üzerine soruları cevaplandırırlar. Müzik türünün neden sevildiği, şarkıyı seslendiren sanatçının başarılı olup olmadığı, şarkının yenilik içerip içermediği ve şarkının ne anlattığı gibi sorular cevaplanan sorulardan bazılarıdır.


Şarkı Sözleri Yazarak Para Kazanmak


Dinlediği şarkıların sözlerini yazabilecek hız ve beceriye sahip olan kişilerin şarkı sözü yazarak para kazanmaları mümkündür. Bunun için kullanabilecekleri Welocalize uygulamasını kullanabilirler.


Bu uygulama İphone cihazlar için hazırlanmış bir uygulamadır ve İphone cihazlara indirilerek müzik dinlenmesini sağlar. Bu uygulama üzerinden müzik dinleyen kişiler dinledikleri şarkıların sözlerini yazabilirler. Yazdıkları şarkı başına 4$ tutarında ödeme alırlar. Gün içinde yazdıkları şarkı sözü sayısının artması alacakları ücretin artmasına yardımcı olur.


Müzik Arası Reklamları İzleyerek Para Kazanmak


Web siteleri üzerinden müzik dinlemek isteyen kişiler reklamlarla karşılaşırlar. Bu reklamları kapatmadan izlemeleri para kazanmalarına yardımcı olur. Ancak bunun için kişilerin reklam izleyen üyelerine gelir sunan siteleri tercih etmesi gerekir.
Reklam izleyerek gelir kazanma imkanı veren sitelerden en önemlisi Radio Earn sitesidir. Bu site insanlara online radyo dinleme imkanı sunar. Üyeler radyo dinleme esnasında reklamlarla karşılaşırlar ve bu reklamları kapatmayıp izleyerek radyo dinleme süresinin artmasına sağlayabilirler.


Radyo dinleme süresi 15 dakikaya ulaştığında üyeler 1 dolar kazanç elde ederler. Dinleme süresinin daha fazla olması ise ücretin artış sağlamasına yardımcı olur. Alt limite ulaşan kişiler ise EFT ve Paypal aracılığıyla ödemelerini alabilirler.


Müzik İncelemesi Yazarak Para Kazanmak


Şarkı sözü yazmanın yanı sıra müzik incelemesi yazarak da para kazanmak mümkündür. Müzik incelemesi yapmak için söz konusu şarkıyı veya müziği dinlemek gerekir. Dinleme yapan kişiler dinledikleri müziği farklı açılardan ele alarak inceleme yazısı hazırlardır.


Yaptıkları inceleme yazısını göndermelerinin ardından dolar üzerinden ödeme yapılır. Müzik incelemesi ile para kazandıran sitelerin ödeme için 3-5 müzik incelemesi sınırı da vardır. Bunun için üyelerin inceleme sayısına ulaşmaları gerekir. Ayrıca ödeme alabilmek için incelemenin belirlenen süre içerisinde yapılması şarttır.


Müzik incelemesiyle para kazanmak isteyen kişilerin tercih edebilecekleri web siteleri ise Slice The Pie ve Hit Predictor isimli web siteleridir. Bu sitelerde müzik incelemesi yapmak isteyen kişilerin müzik kulağının gelişmiş olması ve dinlediği müziği duygu ve form gibi yönlerden inceleyebilecek olması gerekir.


Müzik Listesi Hazırlayarak Para Kazanmak


Web siteleri yanı sıra mobil uygulamaları kullanarak da para kazanmak mümkündür. Müzik üzerine geliştirilmiş mobil uygulamaları kullanan kişiler hazırlamış oldukları müzik listelerinin dinlenmesini sağlayarak gelir elde edebilirler. Müzik listesi hazırlayarak para kazanılabilecek uygulamalardan en yaygın tercih edileni Nielsen isimli uygulamadır.


Nieslen uygulamasını mobil cihazlarına indiren kişiler uygulamanın müzik listelerine ulaşmasına izin verirler. Uygulama tarafından kullanıcının hangi müzik türünü tercih ettiği, kullandığı diğer müzik uygulamaları ve müzik dinleme arasında tercih ettiği reklam izlemeleri incelenir.


Bu incelemeler için kullanıcı onay verdiğinden kazanç sağlaması da mümkün olur. Ancak Nielsen sayesinde elde edilebilecek kazanç yüksek değildir. Yıllık kazan 50 $ civarında olabilmektedir.


Müzik Dinleyerek Para Kazanma Uygulamaları


İnsanlar müzik içeriğinde hazırlanmış web sayfaları yanı sıra müzik uygulamalarını kullanarak da para kazanma imkanı sağlarlar.


Android ve İOS işletim sistemi için geliştirilmiş müzik uygulamalarını indirmeleri ve uygulama üzerinden şarkı dinlemeleri mümkün olur. Para kazanmayı sağlayacak mobil müzik uygulamaları arasında ise Current.us ve Nielsen gibi uygulamalar vardır.


Current.us isimli mobil uygulama İos veya Android cihazlara kolay bir şekilde indirilebilir. Uygulamada aktif olma süresi para kazanmayı da beraberinde getirir. Uygulamada yer alan müziklerin dinlenmesi, anketlere katılınması ve radyo istasyonlarına katılmak para kazanmayı sağlar. Üyelerin aktifliğine bağlı olarak 600 $ üst limitinde kazanç sağladıkları yaptıkları yorumlarda yer alır.


Müzik Anketleri Doldurarak Para Kazanmak


Web siteleri üyelerine sundukları müzik anketleri üzerinden para kazanma avantajı sunar. Hazırlanan anketler farklı şarkılar ve sanatçıları içeren anketlerdir. Bu anketlere katılmak isteyen kişilerin geniş müzik dinleme geçmişinin olması gerekir. Bu sayede anketleri doğru şekilde doldurabilirler.


Bazı sitelerde anket doldurmak için önce müziklerin dinlenmesi de gerekebilir. Müzik anketleri doldurarak para kazanılmasını sağlayan sitelerden bazıları ise şunlardır; Survey Junkie, Pinecone Research, LifePoints ve Swagbuck isimli sitelerdir.

2 thoughts on “Müzik Dinleyerek Para Kazanmak”

Bir Cevap Yazın