müzik dinleyerek para kazanma

Müzik dinleyerek para kazanmak   artık mümkün! Ne kadar güzel geliyor Hem müzik dinleyecek hem de para kazanacaksınız. Belki de bu, internette para kazanmanın en ilginç yollarından biridir.

İlk duyduğumda şaşırmıştım. Çünkü dinlediğimiz müziğin parasını genellikle ödedik. Spotify, Deezer gibi uygulamaları bilirsiniz. Bu uygulamaların çoğunu kullanmak için ödeme yapmanız gerekiyor. YouTube bile şimdi premium üyeliği başlattı.

 Tüm uygulamalarda müzik dinlerken şarkı dinleyerek para nasıl  kazanılır ?

Müzik evreninde çıkan kalan şarkıların sayısı popülerlik açısından oldukça etkili. Sanatçılar, popülerliklerini korumak ve yeni şarkılarını duyurmak istedikleri için şarkılarını bazı sitelere yüklüyor.

Siteler ayrıca bazı kullanıcılardan şarkı çalmaları için dinleme başına ücret almaktadır. Böylece kazan-kazan taktiklerini uyguluyorlar. Burada müzik dinleyicisi olarak para kazanabilirsiniz.

Bazı insanlar bu işe inanmayabilir ve ısrarla müzik dinleyerek para kazanıp kazanmama sorusunu sorabilir   . Bu kişiler için aşağıda gerekli açıklamaları yaptım ve müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz siteleri sundum.

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Bu yazıda ne bulacaksınız?

Gelen  iş  müzik dinleyerek para kazanma,  ben yukarıda da belirtildiği gibi, sadece dinleme yoluyla para kazanabilirsiniz.

Bunun dışında şarkıyı ilk kez yapan sanatçıların şarkılarını dinledikten sonra inceleyebilirsiniz. Yani değerlendirmek için yorum yapabilirsiniz. Böylece şarkılar hem dinlenir hem de yorumlanır.

Siz de şarkı yaparsanız, çok dinlenmek için bu yolu seçebilirsiniz. Ama konudan sapmamak için  burada şarkıları dinleyerek para kazanmaktan bahsedeceğim  .

Müzik dinleyerek para kazanmak için bu işi veren siteleri belirlemeniz gerekiyor. Elbette bu sitelerin ne kadar güvenilir olduğuna da bakmalısınız. Çünkü bu işi yapan ve sonra kapanan birçok site var.

Bu sitelerden para alamayanlar da olduğu için güvenilir siteler bulmanızı tavsiye ederim. Aşağıda sizler için bulduğum müzikleri dinleyerek para kazandıran siteler de vereceğim.

Müzik Dinleyerek Para Kazandıran Siteler

Aşağıda size vereceğim siteler köklü ve güvenilir sitelerdir. Ama yine de araştırmanızı tavsiye ederim. Çünkü bunu buradan yapmanı buradan söyleyemem. Ben sadece tavsiye veriyorum.

Bu yüzden aşağıdaki siteler hakkında araştırma yaptığımda forumlardaki yorumları da görüyorum.

1. Müzik Xray ile Para Kazanın

Music Xray, 2009 yılından beri müzik sektöründe hizmet vermektedir. Şarkı dinleyerek para kazanmak isteyenlerin çoğu bu site ile çalışmaktadır.

Bu şirketten para kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Öncelikle tabii ki siteye üye olmanız gerekiyor. Üye olurken müzik dinleyicisi olarak üye olacaksınız. Ayrıca kaydolurken dinlediğiniz müzik tarzlarını seçmeniz istenecektir. O bölümü doğru seçmenizi öneririm.

Üye olduktan sonra Taraftar Eşleştirme gelir modeli aktif hale gelecektir. Hiç duymadığınız şarkılara ve gruplara rastlayabilirsiniz. Onları dinlemeniz ve değerlendirmeniz istenecektir.

Peki ne zaman para kazanmaya başlayacaksın? Üyeliğiniz onaylandığında, Music Xray size e-posta yoluyla kazanma fırsatları gönderecektir. Postaya girecek, karşılaştığınız şarkıları dinleyecek ve yorum yapacaksınız.

 Dinlenen şarkılardan şarkı başına 0.10 $ kazanacaksınız  . Paranızı çekmek için 20 dolar biriktirmelisiniz. Ayrıca yaklaşık 200 şarkı da yapıyor. Doların 5,70 TL olduğunu hesaplarsak yani 200 şarkıda 115 TL kazanacaksınız.

Bu, müzik dinlemek ve para kazanmak için en iyi site olabilir   . Onu onun için ilk sıraya koydum.

2. Research.fm ile Para Kazanmak

Research.fm başka bir müzik kazanç sitesidir. Bu sitenin mantığı biraz farklı. Biraz daha pazar araştırması yapmayı amaçlayan bir site.

Nasıl? aşağıdaki gibi; şarkıları kullanıcılarına iletiyorlar, dinlemelerini ve değerlendirmelerini istiyorlar. Değerlendirmeler sonucunda şarkıya öncelik verip vermeyeceğine ve hangi gruplarla çalışacağına karar verirler.

Özellikle kullanıcılara gönderdikleri müziğin objektif olarak değerlendirilmesi için uyarıyorlar. Çünkü en doğru sonuca varmaya çalışıyorlar. Ne de olsa bir yatırım yapıyorlar ve başarılı olmak istiyorlar.

Bu sistemle para kazanmak istiyorsanız akıllı telefonunuza, androidinize veya IOS’a Research.fm uygulamasını indirmelisiniz.

İndirdikten sonra, sisteme kayıt olmanız ve size gönderilen kısa şarkıları dinlemeye başlamanız gerekir.

Uygulama, şarkı size gönderildiğinde bildirim gönderecektir. Dinleyebileceğiniz ve değerlendirebileceğiniz şarkılara bildirimlere tıklayarak gidebilirsiniz.

Müziği dinledikten ve değerlendirdikten sonra kazandığınız puanlar birikecek ve bu puanlar karşılığında firma size bir Amazon hediye kartı verecektir   . Bu kart ile istediğiniz ürünü Amazon’dan satın alabileceksiniz.

3. Welocalize ile Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Müzik dinleyerek para kazanmak istiyorsanız, Welocalize’a abone olabilirsiniz. Bu sitedeki şarkıları çevirerek de para kazanabilirsiniz.

Şarkıları dinleyerek değerlendirmeniz isteniyor. Siteye üye olduktan sonra size ilgi alanlarınıza göre müzik gönderiliyor ve bu müzikleri dinliyorsunuz. Sonra değerlendirir ve para kazanmaya başlarsınız.

Sitenin bir diğer özelliği de uluslararası olması ve dolayısıyla çeviri çalışmalarıdır. Yabancı diliniz varsa, bu siteye girebilir ve şarkıları bir dilden diğerine çevirebilirsiniz. Bu çevirilerde şarkı başına yaklaşık 4 $ kazanabilirsiniz.

Aslında bu sayı iyi bir sayıdır. Elbette şarkıları çevirmek için yeterli dili bilmeniz gerekir.

Welocalize sitesinde çalışmaya başlamak istiyorsanız, detayları öğrenmek için sitedeki videoyu izleyebilirsiniz. Videoda tüm bilgiler detaylı olarak verilmektedir.

4. Hit Predictor ile Para Kazanın

Müzik dinleyerek para kazanmak isteyenlerin kullanabileceği bir diğer site Hit Predictor’dur. Bu site, müziği ve dinleyicileri çeken bir platformdur.

Şarkılarını sevdirmek ve daha çok dinletmek isteyen müzisyenler bu siteyi daha çok tercih ediyor. Elbette müziklerini bu platforma yükledikten sonra yayınlanmak için bir ücret ödüyorlar. Ücretler de dinleme sayısına göre değişmektedir.

Siteye üye olan kullanıcılar bu müzikleri dinleyerek para kazanabilirler. Kullanıcıların müzik dinlemesi ve yorum yapması bekleniyor.

Kullanıcılar ya siteden kazanılan para çekmek veya bir satın alabilirsiniz  hediye  gelen  hediye mağazasına  sitesinde.

Müzik dileyerek para kazandıran siteler arıyorsanız, bu siteyi tercih edebilirsiniz.

5. RadioEarn ile Para Kazanmak

Müzik dinleyerek para kazanan RadioEarn yukarıda bahsettiğim sitelere göre farklı fırsatlar sunuyor.

Sitede iki tür para kazanma yöntemi vardır. Bunlardan biri düzenli bir dinleyici olarak para kazanmak, ikincisi ise web sitesi sahibi olarak para kazanmak.

Dinleyici olarak para kazanmak şu şekildedir; Siteye girip üye olduktan sonra karşınıza çıkan radyo kanallarına giriyor ve dinliyorsunuz. Burada dinlediğiniz her 15 dakikalık birim için puan alırsınız.

Web sitesine veya mobil uygulamaya girerek şarkıları dinleyerek kolayca para kazanabilirsiniz.

Bir web sitesi sahibi olarak para kazanma, RadioEarn tarafından size verilen kodlar eklenerek yapılır. RadioEarn size bir API numarası verir ve siz bunu sitenize entegre edersiniz. Bu sayede sitenize radyo eklenir ve sitenize giren ve bu radyoyu dinleyenlerden para kazanırsınız.

Sitede 1 ay sonra biriktirdiğiniz puanlar üzerinden Bitcoin veya Paypal ile ödeme alabilirsiniz.

6. Playlist Push ile Para Kazanın

PlaylistPush, sanatçıları ve müzik dinleyicilerini bir araya getiren başka bir platformdur. Dinleyici sayısını artırmak ve dinlenmek isteyen sanatçılar bu site ile anlaşma yapıp ücret ödüyorlar.

Sitenin üyeleri de siteye girerek müzik dinliyor ve indiriyor. Ayrıca yaptıklarına göre para kazanıyorlar.

Playlist Push web sitesi, şarkı başına 12 $ ‘a kadar kazanılabileceğini yazıyor. Ancak bu tür fırsatlar çok azdır. Genel olarak, şarkı başına 0,10-0,20 ABD doları tutarında bir miktar kazanılabilir. Müzik dinleyerek para kazanmayı ek bir gelir olarak düşünürseniz, bu ücretler size yardımcı olabilir.

Playlist Push sitesinde müzik dinleyicisi olarak para kazanma zorunluluğu vardır. Spotify, Deezer veya Apple Music’te en az 400 takipçisi olan bir çalma listesine sahip olmanız gerekir. Takipçi sayınıza göre kazanma şansınız artıyor.

7. Cash4Minutes ile Para Kazanın

Cash4Minutes adlı şirketin internet radyolarının dinlenme sayısını artırmaya yönelik bir platformu var.

İnternet radyoları bu siteye radyo yayınlarını koyar ve kullanıcı kitlesini ve izleyici portföyünü genişletmeye çalışır. Bunun için belli bir ücret ödüyorlar.

Siteye üye olan kullanıcılar siteye girer, bu radyoları dinler ve para kazanır. Siteye girerken hangi radyodan ne kadar kazanılacağını yazıyor. Kullanmak isterseniz oradan radyolara bakabilir ve istediğinizi seçerek kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sitede para kazanmanın farklı yolları da var. Ayrıca size uygun olanları seçip kullanabilirsiniz. Böylelikle ödeme almak için gereken tutarı kısa sürede toplayabilir ve paranızı çekebilirsiniz.

8. Kazanılabilir Para Kazanmak

Farklı şekillerde kazanılabilen Earnably adlı platformda şarkıları dinleyerek para kazanabilirsiniz.

Site üzerinden radyo yayınlarına girip onları dinleyerek puan biriktiriyorsunuz. Para çekme için alt limit 5 $ olarak belirlenmiştir. Onun için en az 5 $ biriktirmelisiniz.

Dinlediğiniz radyo istasyonlarına 5 dakikalık dinleme süresi için 30 puan verilir. Kazanılan puanlar 500’e ulaştığında 5 $ kazanırsınız.

Kazandığınız parayı Amazon çeki, Steam çeki veya Bitcoin ile ödeme olarak alırsınız.

Dediğim gibi bu sitede radyo dinlemenin yanı sıra para kazanmanın birçok yolu var. Videoları dinleyerek, anket doldurarak ve daha birçok yöntemle para kazanabilirsiniz.

9. Uniquerewards ile Para Kazanmak

Earnably gibi, bu site de radyo dinleyerek para kazanmanın yanı sıra radyo izleyerek veya anket doldurarak da para kazanıyor. Ayrıca, web sitesi ziyaretlerinden para kazanılabilir.

Yazımız müzik dinleyerek para kazanmakla ilgili olduğu için radyo dinlemekten bahsedeceğim.

Uniquerewards’a kaydolduktan sonra çeşitli radyo kanallarını görecek ve dinlerseniz ne kadar para kazanabileceğinizi yazacaksınız. Size uygun olanları seçebilecek ve dinleyerek para kazanmaya başlayabileceksiniz.

Puanlarınız biriktikçe kazancınız artacak ve minimum 20 dolar puanınız olduğunda para çekebileceksiniz.

 Yukarıdaki  şarkıları dinleyerek para kazanmak ve radyo dinleyerek para kazanmak için hangi sitelere para verdim   . Bu sitelerden bazıları dinleyiciyi Türkiye’den alıyor. Siz de siteyi inceleyip, kullanıcı topluluk üyesi olarak kabul edilen Türkiye’den kazanmaya başlayabilirsiniz. İyi Kazanç Müzik Dinleyerek Para Kazanabilir misiniz?

Evet, müzik dinleyerek para kazanabilirsiniz. Bunun için gerekli olan her şeyi Müzik Dinleyerek Para Kazanmak başlıklı yazımda anlattım. Müzik dinleyerek para kazanan siteler nelerdir?

Music Xray, Resarch.fm ve Welocalize başta olmak üzere birçok site var. Müzik dinleyerek para kazanarak bu sitelerden nasıl para kazanılacağını öğrenebilirsiniz. Müzik dinleyerek ne kadar para kazanılır?

Para miktarı siteden siteye, müzikten müziğe değişir. Bazıları şarkı başına 0.30 $ kazanabilirken, diğerleri 3 $ kazanabilir . Şarkı dinleyerek para kazanmak mümkün müdür?

Elbette mevcut çeşitli web siteleri sayesinde şarkıları dinleyerek para kazanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın