Kolay internet sitesi kurmak, WordPress nasıl kurulur

By | 26 Mart 2018

MAKALE ÖZETİ 

Bu makalede sizlere nasıl internet sitesi kurulur en kolay ve sade bir şekilde anlatılmak için hazırlandı. Bildiğiniz üzere hayatımız artık teknolojiye ihtiyaç duyuyor ve buda insanları bu alanda geliştirmeye zorluyor, işte tam bu alanda da bizlerin ilk aklına bir nternet sitesi kurmak geliyor ki sizde buradasınız. Kolay internet sitesi kurmak adlı makalemizde bu konuyu biraz açıp sizler ile paylaşılacaktır. Şimdi sırası ile başlayalım.

İnternet sitesi nedir ?

Kolay internet sitesi kurmak. İnternet sitesi sanal bir ortamda kullanıcılar sunulan her hangi bir resim,video, makale gibi öğelerin solduğu bir platform dur. İnternet sitesi bir çok şekilde ve formatta kurulması mümkündür. En yaygın internet siteleri html ve blok siteleridir. html site kurmak tamamen bilgi ve uzun tecrübe gerektiren bir sitedir. Eğer html eğitimi almadıysanız ve ya bu konu ile bir bilginiz yok ise bu konu hakkında kesinlikle bir eğitim almanız gerekiyor. Bu yazımda sizlere html bilgisi olamadan kolay bir şekilde internet sitesi nasıl kurulur biraz bundan bahsedeceğim. Yani bütün dünyada yaygın olarak kullanılan wordpress sitesi. Evet html bilginiz yok ise sizleri tek kurtaracak olan sistemdir WordPress. Şimdi WordPress nedir biraz bundan bahsedelim.


WordPress nedir ?

WordPress açık kaynak kodlu bir internet sitesi oluşturma platformudur. Yani sizlere çoğu konuda kolaylık sağlayan bir yazılımdır. Yani html sitelerde her şeydir kendimiz yaparken wordpress tek böyle bir derdimiz yoktur. Hiç html bilginiz olmasada bir İnternet sitesi kurar ve makaleler ve resimler paylaşabilirsiniz. WordPress 2 şekilde kullanılmaktadır bir ücretsiz bir site olarak karşımıza çıkan WordPress diğer bir şekli ise ücretli domain alanarak ve hosting bağlanarak kurulmaktadır.

Ücretsiz olarak kurulan bir WordPress sitesi alan adının yanına WordPress uzantısı gelmektedir. Örneğin örnek.wordpress.com olarak kullanılır. fakat bu tarz kurulan siteler tavsiye edilmes. nedeni ise hoş bir alan adı olarak görünmemesi söylenir fakat aktif olarak bu şekilde kullanılan bir çok site mevcuttur. Bazı özellikleri sınırlı olan bu tarz site kurmak için WordPress com adresine girerek en son versiyon olan WordPress dosyasını indirerek kurabilirsiniz.

Ücretli WordPress nasıl kurulur

Ücretli olarak kurulan bir WordPress sitesi için olmaması gereken şunlardır

  • Bir alan adınız olası gerekiyor örnek.com,örnek.net gibi vb uzantılar olarak alınan ve ücreti olarak alınması gerekiyor alan adı nasıl alınır ve alan adına nasıl seçilir yazınız için tıklayın.
  • Birde hosting satın almanız gerekmektedir. hosting aldığı alan adını bağlamak için kullanacağınız bir servistir yani sitenizin sürekli aktif olmasını sağlayan bir himettir. Hosting nasıl alınır hosting nasıl seçilir yazısını okumak için tıklayın.
  • En önemlisi olan sitedeki içerik yani sizin kendinize ait olan özgün yazılar, resimler ve videolar sitenizi benzersiz yapan öğeler eğer kopya içerik için bir site yapacak iseniz bu işe hiç bulaşmayı derim tamamı ile sizlere ait olması gerekiyor.

Bu yukarıdaki saydıkları ma sahip olduktan sonra yapmanız geren pek fazla bir durum kalmıyor. WordPressi kurmak ve yayınlamak kalıyor WordPress nasıl kurulur yazısı okumak için tıklayın.

Sürekli değişen bir dünyada artık her şey sanal olmaktan kurtulamaktadir. Sanal bir ortamda platformu olan bir kişi her zaman için ileriki dönemlerde bunu yaralarını girecektr.bu yüzden eğer bu site kurmak ile bir düşünceye sahipseniz bunu mutlaka gerçekleştirin.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür eder soru ve düşüncelerinizi için yorum kısmından veya iletişim formundan bana ulaşabilirsiniz iyi günler.

Bir Cevap Yazın