İnternet etkileşiminin her gün arttığı dünyamızda şu sıralar internetten para kazanma meselesi oldukça gündeme gelmekte. İnternetten çeşitli yollar ile birlikte para kazanmak mümkün. Bazen hiçbir şey bilmeden para kazanmanın mümkün olabileceğini görmekteyiz. Bu, günümüz dünyasında kimseyi şaşırtmasın. Günümüz dünyasında sadece 15 yaşında olan bir çocuk ciddi bir para kazanabiliyor. Bu durum elbet bir çaba gerektiriyor. Şimdi internetten para kazanma hakkında birkaç yoldan bahsetmek istiyoruz.

1) Makale Yazarak Para Kazanma

   Yazı konusunda iyi olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Böyle bir durumda bu işe girmek sizi oldukça iyi noktalara getirebilir. Makale yazarak para kazanmak göründüğü kadar zor değil. Bilgisayarın var mı? Word dosyasını kullanmayı biliyor musun? Aslında bilgisayar kullanan herkes Word dosyası işletmeyi de bilir. Makale yazmanız için illa kitap okumanıza gerek yoktur. Eğer kendinizde yazma yeteneğini görüyorsanız bu işi yüksek ihtimal başaracaksınız!

2) Youtube Üzerinden Para Kazanma

   Youtube üzerinden para kazanmak sanıldığı kadar zor değildir. Youtube üzerinden para kazanmak sabır işidir. En başta inancınızı tamamen korumanız gerekir. Youtube’da para kazanmak için belli başlı şartlar bulunmaktadır. İlk olarak 1000 aboneye sahip olmanız gerekir. Bunun yanında tüm videolarınız toplamda 4000 saat izlenmiş olmalıdır. Bu ikisini tamamen tamamlamış olmanız halinde Youtube’a para kazanma isteğinizi iletebilir, Youtube’un kanalınızdaki içerikleri para kazanmaya uygun görmesi halinde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Youtube’un diğer işlerden bir diğer farkı, her videodan farklı seviyelerde gelir elde edersiniz. Mesela bir videodan almış olduğunuz 10tl başka bir video için 100tl kadar olabilir. Youtube para kazanmayı izlenme süresine ve izleyicinin videoyu izleme süresine videonun almış olduğu toplam etkileşime göre hesaplar. Youtube her ne kadar gelişmek için zaman alan bir uygulama olsa da pes etmedikten sonra bir anda gelen o gelir seviyesi sizi asla bir daha pes etmeye teşvik etmeyecektir.

3) Oyun Oynayarak Para Kazanma

   Oyun oynayarak ta para kazanabilirsiniz! Evet, her ne kadar biraz şaka gibi dursa da günümüzde oyun oynatarak para kazandıran uygulamalar görmekteyiz. Oyun oynayarak para kazanmak genellikle şu şekilde gerçekleşir. Oyunu oynatan uygulama oyun içi size belli başlı görevler verir. Görevlerin bulunduğu oyunu indirirsiniz. Ardından oyununuzu geliştirir, görevleri tamamlamaya başlarsınız. Eğer ki oyun oynamak istiyorsanız ve hiç olmazsa az da olsa harçlık çıkmasını istiyorsanız bu iş tam size göre olacaktır.

4) Video Düzenleyerek Para Kazanma

   Şu sıralar, video düzenleyerek para kazanmanın da mümkün olduğu bir dünya içerisinde olduğumuzu söyleyebiliriz. Video düzenlemek hoşunuza mı gidiyor? En kaliteli ve o havalı videoları oluşturabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? O zaman bu işe bir bakın derim. Bu işi tam anlamıyla yapabilmek için Adobe After Affects isimli profesyonel video montaj uygulamasını kullanmayı bilmeniz gerekiyor. Bunun ise sebebi oldukça basit… En kaliteli işin bu uygulamadan çıkması sebebiyle bu uygulama daha çok ön planda tercih ediliyor. Ama elbet her zorluğun altında bir kolaylık yatar. Bu uygulamayı kullanmayı öğrendikten sonra yabancı siteler üzerinden freelancer bir şekilde çalışarak oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

sanal asistanlık

5) Sanal Asistanlık Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Sanal asistanlık yaparak nasıl para kazanılır? Evden para kazanmak 2022, sanal asistanlık nedir? Evde sanal asistanlık yaparak para kazanmak 2022… Bu soruların cevapları ve çok daha fazlasını merak ediyorsanız makalenin devamını takip ediniz.

Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Sanal alemde hemen her şeyin çok daha hızlı bir şekilde ilerlediğini artık biliyoruz. Bu gidişat, gittikçe yaygınlaşmakta ve bütün kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. Öncelikli olarak yurtdışında kullanılmakta olan sanal hizmetler, daha fazla tercih edilmeye başlandı. Türkiye’de yavaş yavaş bu durum uygulanmaya başlandı. Bu sebeple bugün daha önce hiç duymamış olabileceğiniz bir hususu ele alarak sizinle paylaşacağız. Sanal asistan olarak nasıl para kazanılacağını konuşacağız. Şimdi bu işin olmayacağını veya tam olarak nasıl yapılması gerektiğini düşünüyorsunuz öyle değil mi? Aslında yapılması gereken çok basit.

Sanal Asistanlık Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Sanal asistan olmak amacıyla çok iyi bir şekilde bilgisayar kullanmayı bilmek gerekir. İnternet uygulamalarının Özellikle de aktif bir şekilde kullanımı ile ofis programları ile ilgili bilgi sahibi olmanız işinizi çok daha kolaylaştıracaktır. Bu iş açısından internet sitelerinde çeşitli ilanlar mevcut. Böylelikle çalışacağınız kişi ya da firma ile kısa süre içerisinde anlaşmaya varabilirsiniz. Diğer taraftan diğer asistanlar kadar geliriniz olacaktır. Bu durum, hem rahat bir çalışma ortamı içerisinde çalışarak para kazanmanızı hem de iyi bir gelir elde ederek hayatınızı kolaylaştırmanız anlamını ortaya çıkaracaktır.

Sanal Asistanlık İçin Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

 • Kesintisiz hızlı internet bağlantısı,
 • Yazıcı,
 • Tarayıcı,
 • Fotokopi makinesi,
 • Faks makinesi,
 • Sabit telefon,
 • Sanal asistanlık hizmetlerinin kolay bir şekilde verilmesi için rahat bir ortam.

Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak 2022

Sanal asistan olarak bir tek şirketle çalışmak zorunda değilsiniz elbette. Az önce de söylemiş olduğumuz gibi, sanal asistanlık işinde biraz zaman geçireceğiniz için pek çok firma ile çalışmanız mümkündür. Bu, geliriniz de inanılmaz bir artış ile sonuç verecektir. Dışarıda kişilerle çalışmaktan ise evden çalışırken çok daha rahat hissedeceksiniz kendinizi. Evden çalışmak istediğinizde kendinize bir ofis ortamı oluşturmanız daha doğru olacaktır. Bir önceki paragraftan maddeler halinde sıralamış olduğumuz ekipmanları temin ederek sanal asistanlık yaparak para kazanmaya derhal başlayabilirsiniz.

Sanal Asistanlık Türleri Nelerdir?

 • Seyahat asistanlığı,
 • Marka asistanlığı,
 • Sosyal medya asistanlığı,
 • Kişisel ve yönetici asistanlığı.

Genel itibariyle kategorize edilmeyen bu çeşit sanal asistanların tamamı; meslek grubuna göre kategorize edilen asistanlık olarak bilinir. Bir örnek verilmesi de fayda olacaktırki hemen hepimiz bunu bazen linkedin uygulamasında ya da değişik bir sosyal medya mecrasında dahi görmekteyiz. ‘Sosyal sitelerdeki hesaplara ben bakıyorum’ evet işte tam da bu kişiler sosyal medya asistanı olarak görev yapıyor. Sanal asistan, Türkiye’de işleyişi biraz değişik olabilir. Sanal asistan ile bir tek alanda faaliyet göstermek yerine genel itibariyle çalışmanız talep edilebilir. Şimdi ise sanal asistanların ne iş yaptıklarını hep birlikte göz atalım:

 • Çeviri desteği sunar,
 • Ajanda tutar,
 • Organizasyon ve planlama sağlar,
 • Şirketin bütün yazı çalışmalarını kontrol eder,
 • Nasıl çalıştığına dair listeler oluşturur,
 • Mesajlaşma ve bildirim sisteminde aktif rol oynar.

Sanal Asistanlık Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Sanal olarak faaliyet gösterebilmek amacıyla öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken bazı kritik noktalar vardır. Çalıştığınız şirket başta olmak üzere güvenilir ve kurumsal bir iş olmasını mutlaka sağlamanız gerekecektir. Bunun sebebi ise bazı firmalarda personel maaşları ödenmiyor ve sigorta problemleri de mevcut. Bazı işverenler ise sizden diploma dahi talep edebilir. Ancak alacağınız derslerden sonra gerekli olan bilgi ve belgelere sahip olacağınız için ayrı bir diploma almanıza gerek kalmayacaktır. Bir seferde çok para kazanmak amacıyla uğraşmanız gerekmeyecektir.

Makalenin başında da belirtmiş olduğumuz gibi sanal asistanlık işini yapacaksanız sadece bir tane kişi ya da firmanın işlerine bakabileceğiniz gibi pek çok firmanın işlerini de takip ederek asistanlık çalışmalarınızı dağıtabilirsiniz.

6) Site Oluşturarak Para Kazanma

   Kendi sitenizi oluşturarak para kazanabilirsiniz. En başta site oluşturmayı öğrenmeniz gerekebilir. Elbette öğrenmeniz halinde işiniz sizin için daha da kolaylaşacaktır. Sitenize her gün, gündeme gelen konular hakkında yazılar yükleyebilirsiniz. Bu yazılarda kendi fikirlerinizi anlatabilir, ya da cümleleri tamamen nesnel bir şekilde açıkça ortaya koyabilirsiniz. Bu site işlerinde süreklilik oldukça önemlidir. Sitenizde yazıları ne kadar sıklıkla paylaşırsanız bu sizin için o kadar iyi olacaktır. Etkileşim almak adına en başta oldukça çaba göstermeniz gerekir. Ancak daha sonra belli bir miktar öne çıktıktan sonra bu işi daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Bu iş için kendinize belirli saatler belirleyebilir, belli saatlerde yazılar yazdıktan sonra hafta boyu bu yazıları yayınlayarak her gün değişen miktarlarda para kazanabilirsiniz.

7) E-Kitap Yazarak Para Kazanma

   Evet, online bir ortamda kitap yazarak para kazanabilirsiniz. Belli başlı e-kitap sitelerine üye olduktan sonra istediğiniz bir konu hakkında bir kitap yazıp bu kitabı e-kitap sitelerine yükleyebilirsiniz. E-kitap satarak iyi paralar kazanabilirsiniz. Hatta bu iş dalında da dolar ile para kazanmanız mümkündür. Ancak dolar kazanmak için yurtdışına satış yapmak gerektiği için bu içeriği İngilizce olarak yazmanız gerekir. Bu genellikle her işte bu şekilde karşımıza çıkar.

8)Müzik Dinleyerek Para Kazanma

   Her şeyden önce müzik dinleyerek para kazanmanın da artık mümkün olduğunu görüyoruz. Müzik dinleyip para veren uygulamalar m evcut. Ancak bu uygulamaların kötü tarafı istediğiniz müziği dinleyemiyorsunuz. Uygulamanın belli başlı belirlemiş olduğu müzikler oluyor ve siz de bunlar arasından seçim yapıyorsunuz. Daha sonra seçtiğiniz müzikler arasından sırasıyla dinledikçe uygulama içerisinde para biriktirmiş oluyorsunuz. Bu şekilde para kazanabilirsiniz.

Özet:

   Aslında görüldüğü gibi internet üzerinden para kazanmak o kadar da zor değildir. Bu 8 madde arasından kendinize uygun olanı seçip kendinizi belli konular üzerinde geliştirerek ya da hiçbir şey bilmeden kendinizi geliştirmeyerek para kazanabilirsiniz. Elbet bir şeyi başarmak hiçbir kolay olmaz. Bir yolun sonuna varabilmek için yürümeyi kesmemek gerekir. Yürümeyi bıraktığınız takdirde yolda sizi bırakmış olacaktır.

Bir Cevap Yazın