Facebook’tan para kazanılabilir mi

Evet arkadaşlar bugünkü konumuz Facebook’tan para kazanılabilir mi. Arkadaşlar bildiğiniz üzere internetteki büyük platformlar yani bunlar nedir, en büyüklerinden bir tanesi Google, Yahoo, Bing, Yandex gibi büyük internet platformları kullanıcılarına ve iş ortaklarına para kazanmayı vaat edebiliyor. Bu işi en iyi yapan Google.


Google’da para kazanmak

Google ile internet üzerinden birçok kişi kazanç sağlar ve iş ortaklığı yapmaktadır. Özellikle YouTube’tan ve internet sitelerine olan reklamlardan büyük kazanç elde edilmektedir. Bunu isterseniz bir YouTube kanalı açıp veya bir web sitesi kurup Adsense reklamlarını kendi sitenize koyarak reklam göstererek para kazanabilirsiniz. YouTube kanalından ise Adsense başvurusu onaylandığında reklamlar otomatik olarak gösterilecek ve kazanç sağlayacaksınız. Adsense onayı nasıl alınır. Google dünyada internet üzerinden en çok para kazanan platformlarından bir tanesidir. Peki Google bu kazandığı parayı insanlara vermeyi vaat ediyorsan aynı şekilde Facebook Twitter Instagram gibi büyük sosyal paylaşım platformları neden kullanıcılarına para kazanmayı vaat etmiyor. Yeni yapılan düzenleme ile beraber artık Facebook üzerinden de para kazanmak mümkün hale gelecektir. Konu ile ilgili tam bir açıklama yapmasa da söylentiler kulaktan kulağa yayılmaktadır bu konu tam netleştigi zaman bilgiinfo.com adresinden sizlerle paylaşacağım.

şimdi gelelim Facebook üzerinden nasıl para kazanabiliriz

 

arkadaşlar Facebook üzerinden para kazanmak aslında o kadar da kolay değil, zaten bize facebook bir ödeme yapmayacaktır. Facebok aracı olarak kullanıp yine Google üzerinden Para kazanacağız. Öncelikle yukarıda belirttiğim gibi 1 wap siteniz veya bir YouTube kanalımız olması gerekiyor tabii ki de bunların adsense onaylı olması gerekiyor. Adsense olayı almak gerçekten çok zordur Adsense onayı nasıl alınır yazısına ve basarak burada yazdığım makaleyi okuyabilirsiniz.

Bir web sitemiz veya bir Google kanalımız olduğu zaman burada yaptığımız özgün videoları veya özgün makaleleri Facebok üzerinden kurduğumuz 1 sayfa ile insanlara paylaşıp bu sayede sayfanın veya kanalın hitini arttırabiliriz. Tabii ki buradan gelecek kullanıcılar reklamlar sayesinde para kazanmamız mümkün hale gelecektir.

Aynı şekil Twitter için de geçerli Twitter’da daha farklı para kazanma yolları var Bunları size Twitter’dan nasıl para kazanılabilir yazısında paylaşacağım yani Facebook’tan para kazanmak şu anlık mümkün değil fakat Facebook’u aracı olarak kullanıp para kazanmamız mümkün.
Google bizlere para öderken Kendisi de at adwors reklamlarından para kazanmaktadır. Ama arkadaşlar size bundan bahsettiğim olay bir şekilde biz Google’a yardım ediyoruz fakat Google da buna bizim karşılığını veriyor Facebook’ta dönen reklam sayısının Hadi var hesabı yok reklam yeniyor ve biz reklamları görüyoruz bizim üzerimizden para kazanıyor ama bize hiçbir ödeme yapmıyor sizin de düşüncelerinizi ne olduğunu yorum kısmından görmek isterim.


yazımı okuduğunuz için teşekkür eder sorularınız ve düşünceleriniz için lütfen yorum kısmına yorum yapınız iyi günler diliyorum.
Bir Cevap Yazın