araba alırken dikkat etmelisiniz?

By | 19 Kasım 2017

Arabanıza ne zaman dikkat etmelisiniz?

Test sürüş yapın. Hafta içi günlerde, yolların boş olduğu saatleri seçin ve mümkün olduğunca farklı şekillerde kullanın. Sadece galeri etrafında tur yapmayın. Birkaç alternatif varsa, araçlar arasında çok fazla zaman bırakmayın, mümkünse aynı güne deneyin.


Bir sağlık sorununuz varsa; örneğin sırt üstünüzde, koltuğunuzda, sürüş konumunuzda ve rahatça yukarı ve aşağı tırmanabilirsiniz. Omuzlarında bir sorun varsa, direksiyon sertliği dikkatli olun. Galeri vermek istemeyebilirsiniz, ancak arabayla kesin bir karar verirken bir deneme sürüşü isteyin.
Aracınızın hedeflerinize uymasına izin verin. Örneğin, bir aile arabası alıyorsanız, tüm aile rahatça seyahat edecek mi?
Arabanız varsa, araba bu bakımdan uyuşmazlık yaratır mı?
Bir arabayı değerlendirirken dikkat etmeniz gerekenler;

  1. Direksiyon
  2. Vites değişimi
  3. hızlanma ve frenleme
  4. Toplam büyüklük
  5. Sürüş konforu ve gürültü seviyesi
  6. Koltuk ayarları
  7. Ön arka diz ve kafa mesafeleri
  8. Bavul ve eşya bölmeleri
  9. görüş; şoför koltuğundan ne kadar görebilirsin?
  10. Eğlence sistemi; Radyo, CD, DVD, Mp3 sistemleri

Satın alma ile ilgili bilgi satın alırken dikkatli olun. Bazı galerler araba satıyormuş gibi konuşabilirler. Telefonda arama yaptığınızda “Aradığınız aracın aranıyor” sözcüğünü başlatabilirsiniz. Yanınızda bulunan “Hangi araç” galeridir.
Aracınızı satın alıyorsanız, arabayı evin evinde buluşmanız durumunda aracın çalınması riski azaltılır.
Vergi kredisi hakkında bir kağıt isteyin.
Arabayı satıcı hakkında sorun. neden sattıklarını, ister tatmin olup olmadıklarını, satabilecekleri veya vekaleten satacakları yetkileri mi var?
Hangi servisin yapıldığını kontrol edin, servis aracı için kesilen faturalar hakkında bilgi edinmeye çalışın. (Size söylenmeyen bir onarım öğrenebilirsiniz.)

Bir Cevap Yazın